Magazyny energii

Dbałość o bezpieczeństwo energetyczne firmy to zadanie każdego przedsiębiorcy. Dzięki nim można jeszcze lepiej zarządzać energią pochodzącą z OZE lub innych źródeł oraz zoptymalizować koszty prowadzenia firmy.

Czym są magazyny energii?

Jak sama nazwa wskazuje, magazyny energii to rodzaj urządzeń, których zadaniem jest przechowywanie energii w okresach jej niższego zużycia w firmie, a także oddawanie jej wtedy, gdy wzrasta zapotrzebowanie. W ten sposób można jeszcze lepiej kontrolować pobór prądu w przedsiębiorstwie oraz korzystnie wpłynąć na jego ograniczenie.

Magazyny energii w Polsce cieszą się zwiększonym zainteresowaniem świadomych przedsiębiorców, którym zależy jednocześnie na redukcji kosztów, zwiększeniu zysków, a także dbałości o środowisko naturalne. Systemy wykorzystywane są nie tylko w przypadku odnawialnych źródeł energii, ale także korzystania z prądu z sieci energetycznej. Wówczas jest on magazynowany w okresie obowiązywania niższej ceny i oddawany do systemu wtedy, gdy cena wzrasta.

Dlaczego warto na to postawić?

Bez dwóch zdań magazyny prądu dla firm mają wiele zalet. Przede wszystkim można odpowiednio zarządzać zużyciem energii, a także ograniczać koszty z tym związane. Zarówno w przypadku dużych zakładów produkcyjnych, jak i małych firm, różnica w wydatkach może być znacząca. Im większe oszczędności w tym obszarze, tym większe zyski generowane przez przedsiębiorstwo. Zależy na tym każdemu właścicielowi. Ponadto systemy magazynowania energii pozwalają na równoważenie obciążenia elektrycznego, a także zwiększają bezpieczeństwo energetyczne firmy. Właśnie dlatego magazyn energii powinien znaleźć się w Twoim przedsiębiorstwie.

 

Sprawdź możliwości współpracy

Jeżeli szukasz innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania energią w przedsiębiorstwie, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Jako HOBO SYSTEMS wspieramy klientów w redukcji kosztów związanych ze zużyciem prądu, a także we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z obszaru IT.

  Skontaktuj się z nami!

  Imię i nazwisko*

  Email *

  Telefon

  Załączam ostatnią fakturę (PDF):

  Wiadomość*

  HOBO SYSTEMS Sp. z o.o.

  ul. Ceramiczna 8A, 20-150 Lublin

  tel.: 81 721 65 17