Audyt energetyczny
Audyt kosztów energii

Na bazie wieloletniego doświadczenia i znajomości rynku energetycznego, przygotowaliśmy dla naszych klientów ofertę profesjonalnych audytów kosztów energii elektrycznej. Usługa skierowana jest do przedsiębiorców, którzy chcą zoptymalizować zarządzanie energią w swojej firmie lub chcą się dobrze przygotować pod wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Zakres współpracy dobierany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Hobo Systems.

Czym jest audyt kosztów energii elektrycznej?

Oferowany przez nas audyt kosztów energii elektrycznej to profesjonalna usługa, której celem jest analiza obecnej sytuacji przedsiębiorstwa i możliwości zoptymalizowania wydatków na energię elektryczną. Naszym zadaniem jest sprawdzenie efektywności wykorzystywanych w Twojej firmie systemów, a także porównanie realnego zużycia z otrzymywanymi fakturami. Ponadto sprawdzamy możliwości redukcji kosztów energii elektrycznej, przy utrzymaniu wydajności przedsiębiorstwa, a czasem nawet z realnymi korzyściami w tym obszarze.

Proponowane przez nas audyty dzielimy na te optymalizacyjne i związane bezpośrednio z inwestycjami w instalacje fotowoltaiczne. Każdorazowo zakres współpracy dostosowujemy do potrzeb klienta. Na zakończenie przygotowujemy dedykowany raport z rekomendacjami w zakresie zoptymalizowania kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa związanych ze zużyciem energii elektrycznej.

Audyt optymalizacyjny Hobo Systems

Jedną z gałęzi naszej działalności jest przeprowadzanie audytów optymalizacyjnych. To kompleksowa współpraca z klientem, która opiera się na trzymiesięcznej analizie kosztów zużycia energii w danym przedsiębiorstwie. Po ustaleniu szczegółów współpracy instalujemy u klienta urządzenia odczytowe. Dzięki nim wykonujemy niezbędne pomiary zużycia energii. Następnie w czasie trwania audytu udostępniamy klientowi szczegółowe dane w postaci profilu dobowo-godzinowego, który uwzględnia:

 • moc czynną pobraną;
 • moc czynną oddaną;
 • moc bierną pojemnościową;
 • moc bierną indukcyjną;
 • moc zamówioną.

Dane te są rejestrowane i przetwarzane przez nasz autorski system do zarządzania energią AIFLO. Na ich podstawie dokonujemy analizy wybranych parametrów dystrybucyjnych, a także weryfikujemy je z umową na dystrybucję energii elektrycznej oraz z otrzymywanymi przez klienta fakturami. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości od razu informujemy o tym klienta. Pod lupę weźmiemy także Twoją strategię zakupową i obecne koszty związane z występowaniem energii biernej. Na podstawie przeprowadzonych analiz wskażemy obszary do zmiany oraz ocenimy opłacalność ewentualnej inwestycji w montaż instalacji fotowoltaicznej. Na zakończenie współpracy przygotujemy obszerny raport po przeprowadzonym audycie.

  Skontaktuj się z nami!

  Imię i nazwisko*

  Email *

  Telefon

  Załączam ostatnią fakturę (PDF):

  Wiadomość*

  HOBO SYSTEMS Sp. z o.o.

  ul. Ceramiczna 8A, 20-150 Lublin

  tel.: 81 721 65 17

  Audyt pod instalację fotowoltaiczną (PV)

  Specjalizujemy się również w przeprowadzaniu audytów pod wykonanie instalacji fotowoltaicznej (PV). Tego typu analiza trwa dwa miesiące. W tym czasie dokonujemy pomiarów zużycia energii, a także przygotowujemy indywidualny profil dobowo-godzinowy klienta. Tu również dokonamy weryfikacji otrzymywanych faktur z faktycznym zużyciem oraz z obowiązującą umową z dostawcą energii. Niezwykle ważnym elementem współpracy przy tym audycie jest wykonanie analizy opłacalności inwestycji w montaż instalacji fotowoltaicznej. Przeprowadzane w ramach audytu badania mają na celu usprawnienie zarządzania energią w przedsiębiorstwie, a także oszacowanie mocy instalacji fotowoltaicznej, która będzie opłacalna w Twoim przypadku. Dzięki naszemu audytowi instalacja fotowoltaiczna będzie skrojona na miarę a decyzja o inwestycji w PV będzie bardziej świadoma i dokładnie przemyślana. Oczywiście wszystkie nasze audyty kończy przygotowanie profesjonalnego raportu.

   

  Skorzystaj z naszych usług

  Jeżeli chcesz zweryfikować efektywność prowadzonej przez Ciebie polityki zakupowej energii oraz zoptymalizować zarządzanie jej zużyciem, to zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Eksperci Hobo Systems przygotują dla Ciebie specjalistyczny raport, dzięki któremu wygenerujesz oszczędności eksploatacyjne, a także ocenisz opłacalność inwestycji w panele fotowoltaiczne. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem i do skorzystania z oferty naszych audytów kosztów energii elektrycznej.